6 błędów, które nie pozwalają zarabiać online – część 2

Następną rzeczą nad którą trzeba się pochylić, to tzw. „magic buttons”. Ludzie szukają cudownych i szybkich rozwiązań i dają się nabierać.

4. Zacznij myśleć samodzielnie.

Nie szukaj więc rzeczy, w które nie wierzysz. Zanim coś kupisz, pomyśl, czy to może zadziałać, czy jest realne, czy niesie ze sobą jakąś wartość. Jeśli jesteś początkujący, a widzisz produkt, który ma Ci zapewnić 1 mln $ w miesiąc, to zastanów się, czy to jest możliwe.

Jak zaczniesz myśleć samodzielnie, to zaczniesz dostrzegać więcej sensu w tym co robisz. I o to chodzi.

5. Syndrom wiecznego studenta

Wielu ludzi bez przerwy się uczy, dokształca. Kupują szkolenia, kontynuują naukę i nie są w stanie wypróbować nabytej wiedzy w praktyce, bo ciągle się uczą.  To błędne koło. Jak nabędziesz trochę wiedzy, stosuj ją w praktyce. Zbuduj stronę internetową, bloga, zacznij pisać posty, buduj kanały sprzedaży, rozwijaj, a potem sprawdzaj, testuj, co działa, a co nie. Nigdy nie będzie takiej sytuacji, kiedy przeczytasz wszystko. To nie możliwe, nie musisz mieć ogromnej wiedzy, zacznij od kilku prostych spraw i działaj.

6.  Nie budowanie listy adresowej od początku.

Wszyscy trąbią: chcesz zarabiać w internecie, zacznij budować listę adresową. Sam przeczytałem już milion tekstów na ten temat, więc coś w tym jest. Jeśli prowadzisz bloga, stronę internetową i nie budujesz listy, to tak jak byś wyrzucał pieniądze do kosza. Nie rób tego, im wcześniej zaczniesz budować bazę adresową, tym szybciej zaczniesz zarabiać.

Do celu budowania listy polecam Ci znakomity autoresponder Implebot. Zobacz sobie. Jest naprawdę tani, a ma świetne możliwości. Sam z niego korzystam i jestem bardzo zadowolony.