Opinia o książce „Phil Jackson. 11 pierścieni”, auto Phil Jackson

Na moim stoliku przy łóżku leży kilka książek w kolejce do przeczytania, dlatego rzadko mi się zdarza, aby przeczytać jakąś książkę dwukrotnie !

Ale w przypadku tej książki uległem. Pierwszy raz od niepamiętnych czasów. Mowa o książce „11 pierścieni” Phila Jacksona. Książka super.

11pierscieni

Jackson, to legenda wśród trenerów koszykówki NBA. Zdobył 11 tytułów mistrzowskich, w tym 6-krotnie z Chicago Bullss oraz 5-krotnie z Los Angeles Lakers. W swojej książce opisuje drogę do tytułów mistrzowskich, oraz przebieg współpracy z największymi gwiazdami obu drużyn. Odkrywa przy tym swoje sposoby na motywację zawodników przy użyciu medytacji buddyzmu ZEN.

Dla mnie książka jest fascynującą podróżą przez proces przemiany zawodników z egoistycznych jednostek skupionych na indywidualnych osiągnięciach, we współpracujący ze sobą kolektyw skupiony na wspólnym celu – zdobyciu mistrzostwa NBA !

Dopóki zawodnicy byli zjednoczeni we wspólnym celu, wszystko się pięknie układało. W momencie, gdy ambicje graczy dochodziły do głosów, gra się zaczynała rozpadać.

Pokazuje dylematy przywódcze trenera, oraz jego sposoby na okiełznanie zawodników, między innym przy pomocy technik medytacyjnych. Przemiana z „ja” w „my”.

Świetnie pokazana jest przemiana Koby’ego Brynta z samolubnego d…a, w prawdziwego lidera, prowadzącego zespół do wielkich rzeczy.

Ech, przyjemnie się ją czytało.

 

 

 

This entry was posted in NBA, Recenzje. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>