6 błędów, które nie pozwalają zarabiać w internecie – część 1

Czy Ty też należysz do tych, którzy ciągle szukają tego jedynego skutecznego sposobu do zarabiania pieniędzy w e-biznesie ? Jeśli tak, to przeczytaj 6 najczęściej popełnianych błędów, które skutecznie torpedują Twoje wysiłki i skazują e-biznes na niepowodzenie.

Wyeliminuj je, aby Twój biznes ruszy z miejsca.

  1. Zbyt wiele możliwości wyboru !

Czy słyszałeś już, że nadmiar pieniędzy jest tak samo groźny, jak ich brak ? Podobnie jest w e-biznesie. Masz miliony sposobów na zarabianie online. I w tym właśnie tkwi paradoks. Im większy wybór, tym większe ograniczenia. Większość osób, zamiast skupić się na jednym, próbuje po kolei wszystkiego, bo czują, że jak czegoś nie wypróbują, to szansa przejdzie obok i stracą dobrą okazję do zarobienia. Próbują więc wszystkiego po kolei. Tak się nie da ! Trzeba się skoncentrować na jednej rzeczy od A do Z, a potem na następnej. Skakanie z kwiatka na kwiatek powoduje tylko frustrację. Czy znasz to ?

2. Odkładanie na później !

Znasz to uczucie: „nie chce mi się dzisiaj, jutro się tym zajmę” ? Wszystko inne jest ważniejsze, niż to czym się powinniśmy zająć. Wszyscy inni są winni, tylko nie my. Zaczyna się brak wiary, zniechęcenie i następne wymówki.

Zrób sobie więc plan, wyznacz cele, staraj się je osiągać. Zaczynaj od małych rzeczy. Nie porzucaj marzeń. Przestań odkładać na później i zacznij działać.

3.  Oczekiwanie jednodniowego sukcesu

To dotyka najczęściej Tych, którzy zaczęli działać i nadal po kilku dniach nie mają żadnych rezultatów. Nastawili się, że po pierwszym dniu zobaczą jakieś efekty. A tu nic. Oczekiwali sukcesu po pierwszej nocy. Zaczynają oskarżać, że metoda nie działa, dany system się nie sprawdza, że szkolenie jest słabe, że ściema, oszustwo itd.

Pamiętaj, że nawet największa podróż, zaczyna się od pierwszego kroku. Zobacz jak małe dzieci uczą się chodzić. Zaczynają 9 do 12 miesięcy po urodzeniu, najpierw na czworaka, potem wstają i się muszą czegoś trzymać, przewracają się, znowu wstają. Ale próbują, cały czas próbują. Nie dopuszczają do porażki. Może Twój biznes też potrzebuje tyle czasu, może mniej, a może więcej. Ale liczy się to, czy się poddasz, czy będziesz próbował, wracał i analizował, a potem eliminował błędy. A na końcu będzie nagroda.

Część druga nastąpi …